PERSONEL TEMİNİ HİZMETLERİ

Günümüz iş dünyasının en temel ihtiyaçlarından biride profesyonel yetişmiş iş gücünün gerektiği zaman ve yerde bulunamamasıdır.

Uzman kadromuz arzu ettiğiniz nitelikte ve kariyerde gerek eğitimli, gerekse eğitimsiz Tam zamanlı (full time), Yarı zamanlı (part time), Dönemsel (sezonluk) çalışabilecek olan personeller bulmaktadır. Özenç Hizmet Yönetimi olarak bizler, İnsan Kaynaklarının en önemli süreçlerinden biri olan işe alım sürecinin ne kadar kritik bir süreç olduğunun bilincindeyiz. Bu nedenle müşterilerimize en doğru adayları en kısa sürede sunabilmek bizim hizmet kalitemizin özünü oluşturmaktadır.

Personel Temini Hizmetleri, şirketinizin ana işleri dışında kalan bir takım destek departman işlerinde çalışan kadroların Özenç tarafından istihdam edilmesi ve bordrolanması hizmetini kapsamaktadır.

Nicelik anlamında ihtiyacın çok olduğu rutin işlerde kullanılacak iş gücünün (destek kadroların) ve/veya proje bazlı işlerde çalışacak elemanların dış kaynak kullanımı ile istihdam edilmesi, sayısal çokluk, personel sirkülasyon fazlalığı ve benzeri şirket politikaları sebebiyle şirketinizin bordrosunda taşımayı tercih etmediğiniz kadroları Özenç kendi bünyesinde bordrolayarak tüm özlük işleriyle ilgilenmekte ve bu kadroları sizin için istihdam etmektedir.
Böylelikle şirketinizin ana faaliyet konusu olan işlere daha çok zaman ayırabilmesi mümkün kılınmaktadır. Özenç’in SSK ve İş Kanunları konusundaki uzman kadrosu sizin adınıza gerekli tüm işlemleri periyodik olarak gerçekleştirmektedir.

Çalışma Biçimleri Nelerdir?

Uzun çalışma saatlerine uyum sağlayamayan elemanlar, küçük çocuğu olan elemanlar , çalışmak isteyen öğrenciler , iki işte birden çalışanlar genellikle Yarı Zamanlı ( Part time ) çalışma şeklini tercih ederler. Part time çalışanlar genellikle akşam mesai bitiminde ya da hafta sonu çalışanlardır.

Birçok sektör genellikle Tam Zamanlı (Full time) eleman arayışı içerisindedir. İş ilanları içerisinde en çok aranan ve tercih edilen Tam Zamanlı (Full time) çalışabilecek elemanlardır. Tam Zamanlı (Full time) elemanlar bütün sektörlerde hizmet verirler. Bankacılık, Finans, Eğitim, Otomotiv gibi sektörler Tam Zamanlı (Full time) elemanlar ile çalışırlar.

Dönemsel Zamanlı çalışma, şirketler için iş yoğunluğunun arttığı dönemlerde bir çözüm olarak kullanılmaktadır. Bu yoğun dönemlerde Dönemsel Zamanlı eleman almak işverene önemli kazanımlar sağlar. Yoğunluğun azaldığı dönemlerde şirket eski kadrosuyla çalışmaya devam eder.  Şirketler bunu ayrıca bir deneme süresi olarak da değerlendirebiliyorlar. Dönemsel Zamanlı elemanlar, sıklıkla Tam Zamanlı çalışma şekline geçiş yapabilmektedir.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe